REFCO.IR
ورود به سایت REFCO


روابط عمومی و تبلیغات

نصيحتى به بازاريابهاى مستقيم؛

گسترش شبكه هاى اجتماعى در اينترنت، موهبتى براى بازاريابهاى مستقيم قلمداد مى شود. ارتباط با دوستان و يافتن دوستان جديد براى صدها ميليون كاربر شبكه هاى اجتماعى بسيار سرگرم كننده است. اما از بعد ديگر، اين شبكه ها در نظر بازاريابها ، بانكهاى اطلاعاتى بزرگى هستند كه اطلاعات مصرف كنندگان را در اختيار آنها قرار مى دهند. بازاريابها از اين اطلاعات به عنوان ابزارى ثمربخش و مقرون به صرفه استفاده كرده و
پنج راهکار برای داشتن تبلیغاتی موثر

«اد یاکر» نویسنده این مقاله و مدیر موسسه تبلیغاتی و بازاریابی یاکر در نیویورک معتقد است‌: فرضیات برخی از افراد آن است که به دلیل کوچک بودن کسب‌وکارشان می‌توانند بدون تعریف مشخصی از استراتژی‌های بازاریابی، دست به تبلیغات زنند که این ایده‌ای کاملا اشتباه است.
چه نوع تبليغی موجب فروش می‌شود؟

جان كيپلز، سردمدار آگهی‌ها پاسخ مستقيم، میگويد: “من يک آگهی را ديده‌ام كه نه دو برابر، نه سه برابر بلكه نوزده و نيم برابر ديگری موجب فروش شد. هر دوی اين آگهی‌ها فضای يكسانی را اشغال كرده بودند. هر دو در يک نشريه به چاپ رسيدند. هر دو، مزين به عكس بودند. براي هر دو متن‌های دقيقی نوشته شده بود. تفاوت در اين بود كه يكی ابزار درست و ديگری ابزار غلطی را به كار گرفته بود“.
روش‌های كاهش هزینه تبلیغات

اجرای یك برنامه تبلیغاتی، مستلزم صرف هزینه است، به این رو تبلیغات به عنوان یكی از سرفصل‌های مالی سازمان‌ها و شركت‌ها محسوب می‌شود. هزینه‌های تبلیغاتی مشكلی است كه تمام شركت‌ها خصوصا شركت‌های تجاری كوچك با آن مواجهند. بسیاری از این شركت‌ها برای جذب و حفظ مشتریان خود به تبلیغات وابسته‌اند. با وجود این، هزینهء انجام تبلیغات موثر و مستمر خصوصا در شرایط كنونی بازار و اقتصاد برای بسیاری از این شركت‌ها طاقت‌‌فرسا و كمرشكن است. به همین دلیل شركت‌های تجاری همواره به دنبال راهكارهایی هستند كه ضمن معرفی خود و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بتوانند هزینه‌های تبلیغاتی خود را نیز تا حد معقولی كاهش دهند.
پیشینه تبلیغات تجاری در ایران

قسمت اول: از ابتدا تا سال 1327 در این مطلب به بررسی اجمالی تبلیغات تجاری در ایران از ابتدا تا سال 1327 می‌پردازیم. كارشناسان معتقدند كه تبلیغات تجاری بصورت حرفه‌ای از سال 1325 در ایران شروع شد. اصولاً این دوره را دوره شروع تبلیغات تجاری در همه دنیا می‌دانند.
آرشيو روابط عمومی و تبلیغاتHome | Contact Us | About Us
© 2010 REFCO.IR .All Rights Reserved